Закрито
Розробка бази даних посадових осіб (потрібна команда)з метою запобігання коррупціі (#585)

Поставлено: серега моськин,
30.07.2015
Згадування на сайті та/або в соцмережах

Потрібна команда для створення проекту,є бачення і бажання,немає досвіду.
Метою є
-створити едину базу даних на ВСІХ службовців краіни у вигляді Шаблону сайту та/
або моб додатку,і спробувати провести його презентацію.
Користувач буде мати можливість сворювати рейтинг посадовців всіх рівнів,з подальшим розглядом про покарання чи заохочення останніх.
Першим етапом е
-розробка шаблону(можливо,моб.додатку.)з ініціалізаціею як у банкінгу(приват,WM) або ін.
-рейтинг створюеться на підставі 3..4..5..N..свідчень(повідомлень,заяв)створюють 1 балл рейтингу,перевага фото-відео-аудиофіксаціі
-шкала рейтингу зобов’язуе вищестоячого прийняти рішення щодо підлеглого(що в свою чергу впливае на його рейтинг,і тд)
-інше…
Другий етап
-презентація(платформи Спільнокошт,Кікстартер та ін.)з метою популяризаціі та залучення коштів для впровадження діючоі моделі
Третій етап
-Державна підтримка(сама слизька частина))у рамках проекту координації міжнародних програм і розробку рішень електронного уряду.

Подробиці

Що очікуємо від виконавця

Консультація, розробка, дизайн,

Дещо про нагороду

Згадування на сайті та/або в соцмережах

Про організацію / проект / ініціативу

Сприяння розвитку участі громадськості в управлінні державою.сприятливими факторами є прийняття змін до Закону України "Про доступ до публічної інформації".Спроби впровадження електронного урядування державою,та розвиток 3G,популяризація гаджетів

Обговорення

 1. Учасник
  Сергій Скарбник /

  Сергію, скажіть, будь ласка, яку соціальну проблему має вирішити ця база даних: запобігання корупції, більш ввічливе ставлення держ.службовців, тощо? Це необхідно зазначити в описі.
  Далі, чисто по суті:
  - Хто буде судити об’єктивність оцінок? З тим, що сьогодні працюють команди “тролів” – можна дуже просто понизити рейтинг будь кого і для них буде ще один інструмент.
  - Як буде відслідковуватись актуальність бази? Зарплати у держслужбовців не великі – плинність кадрів велика.
  - Для чого слугуватиме рейтинг? Я так розумію, що премію додаткову ніхто нікому давати не буде, і звільняти з роботи також. Тобто він буде суто для оприлюдення “героїв” та “антигероїв”.

  Доопрацюйте будь ласка заявку з урахуванням відповідей на ці запитання. Оскільки у нас ІТ Толока, то тут ви можете отримати тільки таку допомогу, але в команду Вам обов’язково потрібні також юристи, економісти, журналісти чи блогери. Як збираєтесь їх шукати?

 2. Учасник
  Alexandr B.. /

  была подобная идея, но делать планировал в целом включая бизнес структуры, но как уже выше писалось вопрос актуальности голосования/рейтинга каким образом проверять, от накрутки ботами можно конечно каптчу какуюто прикрутить, но в целом это не снимает вопроса тк при желании можно руками написать 5-10 коментов

 3. Учасник
  серега моськин /

  Я звичайний користувач,та зустрічався з політикою,коли одна особа може голосувати лише один раз(прив’язка до ір здається чи подібне)
  питання ідентифікаціі можна вирішити за прикладом електронного банкінгу чи ін.
  З приводу п.3.можливо не все так складно.внутрішньополітична поляризація та готовність суспільства(чому доказ є наш діалог)сприятимуть цому.

 4. Учасник
  Alexandr B.. /

  1 государство не предоставит бд гос служащих пока не будет готов пилотный проект
  2 я с большим объемом данных в вебе не сталкивался, но по примеру корпоративной црм для данного проекта потребуется довольно мощный сервер, если не кластер серверов
  3 мне не совсем ясно представляется видение взаимосвязи начальник-подчиненный, каким образом это будет отслеживаться и кем?, если начальник был уволен например
  4 авторизация эт не самое сложное, но также потребует неких инвестиций, если подключать туже смс авторизацию с кодом
  5 нужен более наглядный прототип/макет, как и что должно выглядеть, а так допустим если контент планируется добавлять самими пользователями эт можно реализовать на тойже жумле+скк+система поинтов

 5. Учасник
  серега моськин /

  Спробую показати як бачу..
  Маемо карту держави,з позначенням адмін одиниць(держава,зумм,область,зумм,район,зумм,місто,і тд)
  Далі по владних та виконавчих вертикалях:
  -адміністрація
  -Голова
  -підлеглі…
  -міліція
  -начальник
  -підлеглі..
  Медицина
  – Главврач
  -врач
  -Суд,ЖеК,…і тд.вся структура.
  Далі на кожного службовця аккаунт-сторінка.:фото,фіо,р.н.,посада,.клікібельна ієрархія,і власне сама шкала рейтингу.( – ——–І—– + )
  Це “слуги народу”?вони надають послуги за рах податків
  Тоді і оцінюем послуги:
  -як відгуки на ‘Розетка’,
  -як лайки на Ютуб
  -як Bl на Вебмані(потрібне підкреслити)
  Єдине,додати можливість надавати фото,відео,аудіо докази-підтвердження.що матимуть пріорітет перед написаним текстом~1:3;1:5…
  Да,і дві кнопки :-) “казнить”-”помиловать”
  -”казнить”
  -аргументуйте,будь ласка!
  -додаткова авторизація
  -підтвердженя(відгук)
  -”помиловать”
  -вищевказана схема
  Досягнення критичноі точки в + або в – дае право на подання:
  -позову в суд(звільненя з посади,стягнення штрафу,адмін покарання,…та ін.)
  -прохання про заохочення(премія,підвищення,..та ін)
  Наповняти контент можеть самі користувачі,та краще,звісно зобов’язати посадовців.таким чином є шаблон,а аватарки хай міняються :-)
  Вибачте,трохи сирувато,та можем обговорювати

 6. Учасник
  Владислав Орлов /

  Ніяк не міг пригадати, де я це вже бачив… Згадав! Шеклі, “Білет на планету Транай”
  Там у громадській приймальні було дві кнопки і кожен громадянин мав можливість натиснути будь-яку. (На жаль не знайшов цього тексту українською, тому вимушений злегка порушити правила ITТолоки – http://lib.misto.kiev.ua/SHEKLY/tranaj.txt )
  “- А я еще могу стать Верховным Президентом, если захочу?
  - Конечно. И без всяких условий. Хотите?
  Гудмэн на минуту задумался. Действительно ли он хотел этого? Но кто-то должен править. Кто-то должен защищать народ, Кто-то должен провести несколько реформ в этом утопическом сумасшедшем доме.
  – Да, хочу, – проговорил Гудмэн.
  Дверь распахнулась, и Верховный Президент Борг ворвался в кабинет.
  – Чудесно, чудесно! Вы можете перебраться в Национальный дворец сегодня же. Я уложил свои вещи неделю назад в ожидании вашего решения.
  – Очевидно, предстоит выполнить какие-то формальности…
  – Никаких формальностей, – ответил Борг. Лицо его лоснилось от пота. — Абсолютно никаких. Я просто передам вам президентский медальон, затем пойду вычеркну свое имя из списков и впишу ваше…..
  – Я согласен, – сказал Гудмэн.
  Борг взялся рукой за президентский медальон и начал снимать его с шеи.
  Внезапно медальон взорвался….
  - Все государственные служащие, – объяснил Мелит, – носят медальон – символ власти, начиненный определенным количеством тессиума – взрывчатого вещества, о котором вы, возможно, слышали. Заряд контролируется по радио из Гражданской приемной. Каждый гражданин имеет доступ в Приемную, если желает выразить недовольство деятельностью правительства. – Мелит вздохнул. – Это навсегда останется черным пятном в биографии бедняги Борга.
  – Вы позволяете людям выражать свое недовольство, взрывая чиновников? – простонал испуганный Гудмэн.
  – Единственный метод, который эффективен, – возразил Мелит. – Контроль и баланс. Как народ в нашей власти, так и мы во власти народа.”

  Як на мене – справді утопія… але ж вона вражає простотою та елегантністю виконання.
  Готовий прийняти участь в проекті хоча б на стадії обговорення

   • Учасник
    Владислав Орлов /

    Ідея начебто подібна до Владометру – у всякому випадку проекти можуть доповнити один іншого… Alexandr B. правий – отримати від державних установ дані про службовців буде складно, доки не буде зроблений пілотний проект. А чим його наповнити? Та хоча б отими 311-ма з http://vladometr.org/persons/

 7. Учасник
  серега моськин /

  Розвиток останніх подій,дае впевненість в тому ,що проект обіцяе бути успішним : http://ru.tsn.ua/ukrayina/abonety-mts-stali-pervymi-v-3g-417803.html .Боротьба з корупціею набувае значення тренду http://dt.ua/POLITICS/kabmin-zaproponuye-radi-posiliti-vidpovidalnist-za-korupciyu-168044_.html. http://24tv.ua/news/showNews.do?golovu_derzhsluzhbi_z_nadzvichaynih_situatsiy_zatrimali_pryamo_na_zasidanni_kabminu&objectId=558121
  Долучайтесь-буде весело :-)

 8. Учасник
  Сергій Бондаренко /

  Хлопці, а може зробити так?
  1. Ресурс наповнювати виключно сканами реальних заяв та скарг громадян на посадовців.
  2. Це вирішує реальну проблему бротьби із зловживаннями та корупцією, а саме: громадяни не знають реальну кількість вчинених зловживань та їх зміст. Ресурс дозволить скласти таке уявлення про поганих (саме поганих) чиновників.
  3. Кожна заява чи скарга дорівнює одному балу рейтингу. Рейтинг складається від нуля (ідеальний чиновник) до якоїсь відємної межі – ступеню антинародності.
  4. Кожна заява чи скарга – це 1) назва органу влади, 2) назва чиновника (ім’я, прізвище, посада), 3) назва його керівника (ім’я, прізвище, посада). Таким чином, через деякий час не тільки наповниться база даних чиновників, але й вибудується структура їх підпорядкування.
  5. Внесення сканів документів з копіями додатків (документи, фото-, аудіо-, відеоматеріали) повинно супроводжуватись внесенням до спеціальної форми ключових данних (назв, імен, посад тощо) для наповнення бази і автоматизації аналізу данних.
  6. Мотивацією громадян до наповнення ресурсу має стати розрекламоване періодиче надсилання “дайджестів” керівникам згаданих в заявах і скаргах органів влади про згадування і рейтинг на ресурсі їх посадовців.
  7. Забудите про допомогу з боку держави і політиків. Поки ви ніхто, ви для них ніхто. Тому шукайте фінансову допомогу у волонтерському русі, пожетвованнях самих громадян, а вже після розкрутки в (обережному) продажу рекламного місця на ресурсі. Ресурс має бути незалежним. Навіть від вас самих.

 9. Учасник
  серега моськин /

  Гарна-таки штука “Толока”!
  Дякую Волонтерам,що долучилися до завдання!
  Дякую,Всім,хто вносить пропозиціі в обговоренні!
  Можливо ресурс стане впливовим інструментом
  Та давайте все ж ,таки будем “толерантними” і залишим місце для гарних відгуків про посадовців :-) (це з приводу п.п.1.,3.)
  П.п.4-5 бомба!(був зародок,не міг сформулювати)
  Про те, що одна голова добре,а дві -”майдан” нагадувати не буду!тому дозвольте залишити завдання в статусі”відкрите”
  P.S.назву хтось придумає?

 10. Учасник
  Сергій Бондаренко /

  Ото так? Сподіваюсь мова йде не про створення політичного PR-ресурсу? Проблема у тому, що, як тільки ресурс буде демонструвати позитивний рейтинг посадовців, він перетвориться на політичний товар. За умови розкрутки ресурсу, кожен политик-посадовець або посадовець, бажаючий стати політиком, захоче отримати позитивний рейтинг і буде готови заплатити за це грощі або працівникам ресурсу, або громадянам-ботам. Ви готові до такого розвитку подій? І в який спосіб маєте надію йому протистояти?

  ПС. На мій погляд, якщо вже хочете відзначити ефективну працю чиновників, слід зробити рейтинг позитивного розгляду звернень громадян (щодо реалізації їх прав) за тією ж схемою, як і з заявами та скаргами (щодо порушення прав громадян). Проте у цьому випадку є проблема з мотивацією громадян щодо внесення до ресурсу своїх звернень. Тож ця частина рейтингу буде ще менш об’єктивною..

 11. Учасник
  серега моськин /

  Мова йде не про створення політичного PR-ресурсу! Маеться на увазі формування рейтингу посадовців всіх рівнів(не тільки політиків ,а й чиновників,з якими ми зустрічаемся в повсякденному житті).

 12. Учасник
  Dmitry Wcy /

  Ну я готов сразу после майских, где смотреть таски? И как связаться с лидом?

 13. Учасник
  серега моськин /

  Подумав ,якби база виконана у вигляді додатку використовувала певний процент вільноі потужності пристрою користувача…
  Більше користувачів-більше потужності.
  Теоретично дае можливість створення автономноі системи,мінімалізуючи вплив людского фактору

 14. Учасник
  серега моськин /

  Наприклад,відсилати електронний позов до суду,смс-попередження, блокування фінансових транзакцій,та інші гарні речі.

  • Учасник
   Сергій Скарбник /

   Сергію, ви зв’язувалися з усіма волонтерами, які згодились допомогти в реалізації?
   Артем Кобзаренко
   Вадим Вадим
   Dmitry Wcy
   Віктор Нестеренко
   Сергій Бондаренко
   Когось з них можна поставити на виконавця завдання?

 15. Учасник
  серега моськин /

  Виходячи з проведених обговореннь,зробив для себе два висновки: об’ем роботи,потрібний для сворення БД,величезний;
  відсутне бажання братись за подібного роду проекти без впевненості у іх успішній реалізаціі.
  Просто в черговий раз зіткнувшись з проблемами у вигляді величезноі черги в садочок ,(що вирішуеться пляшкою гарного коньяку чи коштами) лікарем,який не підійде до Вашоі дитини лишній раз,якщо ви попередньо не “домовились”,суддею,що виносить вирок на користь місцевих авторитетів,пляжем на якому Ви провели дитинство,а тепер забудований братом начальника МРЕО,ЖЕКОм що ремонтуе дах Вашоі квартири,вже надцять років,новеньким лексусом директора комбінату,на якому за працюють Ваші Батьки за 120 $,місцевих урядовців,корті поміняли прапори партій і лишаються на тих самих місцях,и і безліч інших,непомітних випадків,згадайте,що можна було змінити..

Підтримка ІТ Толоки
  грн/місяць
Щось не так? Залиште нам повідомлення :)