В роботі
Розробити серверну частину й back-end для Громацького руху «Закохані у книгу» (#749)

Поставлено: Леся Такіда,
25.09.2016
Згадування на сайті та/або в соцмережах

«ЗАКОХАНІ У КНИГУ» – сервісна платформа для підтримки книжок українською мовою де акцент (крім сторінок ПРО НАС/ новини / громадський рух/ КОНТАКТИ і т.д.) основний функціонал – ЦЕ ТРИ кнопки-розділи:
1.КУПИТИ книгу напряму від видавництва чи власника (формочка куди можуть зареєструвати свої книги видавницта та усі можливі реалізатори, а громадяни замовити у них доставку з оплатою)
2. РОЗМІСТИТИ книгу з амортизацією (своєрідний банк, куди можуть зареєструвати свої книги звичайні громадяни, які мають власну бібліотеку. Сюди додається інноваційний сервіс, щоб повернути чи обміняти книгу протягом кварталу за 50% ціни, повернути 70% вартості за 1,5 міс. читання, або 75% за місяць користування.
3. ЧИТАТИ книгу он-лайн (можливість оцифрувати та читати рідкісні та колекційні книги). Долучатимемо волонтерів, тому має бути форма реєстрації. Аби перенести книги в ел.варіант та читати за якийсь символічний благодійний внесок на розвиток проекту. Крім того, для письменників передбачено можливість створювати та розміщати книги онлайн.

Подробиці

Що очікуємо від виконавця

Потрібен розробник серверної частини, back-endу в допомогу волонтеру Володимиру, http://it.volnytsia.org/members/mohsom/.

Основне, що сайт має бути динамічним, де люди можуть самі реєструвати свої книги (у кожного особистий кабінет), матимуть можливість реалізації книг через сервіси та реєструватись як волонтери. Купувати книги у всіх можливих реалізаторів.
Розробка зручного каталогу книг для дієвої громадської організації видавців, продавців та реалізаторів й усіх шанувальників книг (бази даних у яку самі видавці та відвідувачі вноситимуть данні, які адмін. остаточно підтверджуватиме а користувачі оцінюватимуть).

Дещо про нагороду

Згадування на сайті та/або в соцмережах

Про організацію / проект / ініціативу

Кожна людина це непрочитана книга, яка постійно пишеться. Багато хто намагається писати та творити, проте майстерність писання це наука, що приходить з досвідом. А щоб читати, потрібно пропагувати та розповідати! Поштовх˃рух˃результат і стимулювання до читання та написання - ціль і гасло об’єднання: "Хочеш прожити гарне життя - напиши, створи гарну книгу та залиши гарне покоління." Платон. Нехай і прочитаних та створених книг :)
Завдання проекту що надихнуло:
• Вирішити проблему книг що «пиляться» на поличках та дати їм шанс прожити ще декілька життів у нових господарів (зміна природи книги як «низькообертаємої» продукції). Коли розмовляла з громадянами, яким озвучувала ідею, багато хто казав що користувався би порталом, щоб купити книги по ІТ і потім повернути. Доречі, думаю у кожного з Вас є книги, що б могли бути зареєстровані на порталі, та реалізовані.
З повагою та шаною до великої справи якою займається ІТ-Толока,
Леся Такіда
https://www.facebook.com/a.takida
https://vk.com/club118999669
http://loveinbook-ua.site123.me

Соціальний проект «Закохані у книгу» потрапив у фінал конкурсу ‎ LeaderShip, від ‎Київського молодіжного центру.

СОЦІАЛЬНА МІСІЯ ПРОЕКТУ. СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО РУХУ
У більшості країн світу політика у сфері книг є складовою успіху держави та стратегічною місією, а який шлях оберемо ми?

статистика:
За кількістю книг на душу населення Україна посідає останнє місце в Європі. Тиражі книг неухильно зменшуються, українська нація переживає книжковий голод. Україномовна книжка від загального тиражу книг і брошур, випущених в Україні, становить близько 60%, а в бібліотеках україномовні видання становлять менше 40% фондів.
Заслужений діяч культури, засновник Парламентського видавництва та знаний науковець Ю. П. Дяченко вказує: «Існує приблизна статистика кількості друкованих книг на душу населення у високорозвинених країнах це 12-14 книг. У країнах Євросоюзу ця цифра коливається у межах 10 на 1 душу населення. Сусідня Польща має показник 8. Навіть наші сусіди Росіяни та Білоруси, з якими ми були на одному рівні по читанню якихось років 25 тому, сьогодні мають 6 книг на душу населення. У нас — 1,1, а реально 0,3». Багато хто говорить про тенденції, що це все через те, що ми почали менше читати. Тож варто стимулювати попит на книгу.

ІІснує нагальна потреба в дієвій мережі створення та розповсюдження українських книг, що пропонує якраз громадський рух «Закохані у книгу», а саме – сервісного порталу. Направленість його у сторону громадського руху та об’єднання допоможе сформувати широкий асортимент українських видань, що приверне значну аудиторію користувачів. А звідси механізми для сили впливу на ринок.
ССпеціалізований портал книг із сервісами, дозволить об’єднати видавців та привабити широке коло покупців, які будуть й самі розміщати власні книги, формувати запити на видання які б вони хотіли почитати, створити новітній вид співпраці. Збільшити обсяг українських книг, завдяки резервам, що є у власних бібліотеках шанувальників книг та у головах творців, що тільки бажають їх творити.
Книга та видавнича продукція має бути соціальним продуктом, яким би опікувалась держава. Так, у нас є програма «Українська книга», яку проводить Держкомтелерадіо, де щорічно мізерна кількість коштів, у порівнянні з потребами, виділяється на конкурс серед видавництв для друку. Тут варто говорити про включення коштів на друк бюджету в захищену статтю бюджету. І потрібно направляти політику не лише на друк а й на творення та розповсюдження книг. Тому маємо нішу для залучення ще й державних інвестицій та різних фондів і громадських ініціатив.
На думку Голови Української асоціації видавців Олександра Афоніна: «протягом року середньостатистичний українець купує книжок на 2,5 долари, у той час як середньостатистичний росіянин купує книжок майже на 19 доларів, поляк — на 32 євро (41,6 доларів США), француз — на 50 євро (65 доларів США), німець — на 119 євро (154 долари США)», зазначив він у інтерв’ю на порталі Українська правда. Тож варто терміново вводити програми для заохочення до створення та читання, а ще боротись за читача спільними зусиллями та за галузь взагалі.
Чи НОУ-ХАУ допоможуть? Так, і головне спільні дії у всіх напрямках.
P.S. Шукаємо однодумців для створення цікавого, інноваційного, важливого для України.

Обговорення

 1. Учасник
  Леся Такіда /

  Сергію!
  Найперше, дуже вдячні за вибір нашого завдання та ініціативи на «IT Толока»!
  Хочемо з Вами зустрітися, задля обговорення деталей хостингу, домену, адміністрування і т.д.
  Думаю краще 15-хв зустрічі ніж годинних переписувань.
  Як з Вами можна звязатись для призначення часу та місця зустрічі?

  З повагою
  Леся Такіда
  097-604-40-11
  https://www.facebook.com/a.takida

 2. Учасник
  Леся Такіда /

  Нажаль, наш волонтер Sergiy Man не встигає реалізувати нашу ідею.
  Тому, ми знову відкритваємо завдання
  та у пошуку нових виконавців-волонтерів,
  що долучаться до нашої команди та допоможуть створити сервісну платформу:)

  З повагою,
  Ідейний натхненник Громадського руху “Закохані у Книгу”
  Леся Такіда
  https://www.facebook.com/groups/259549747746375/

Залишити коментар

Підтримка ІТ Толоки
  грн/місяць
Щось не так? Залиште нам повідомлення :)