Про проект

«IT Толока» – це онлайн-платформа обміну знаннями та навичками у сфері інформаційних технологій, створена для допомоги некомерційним (громадським, соціальним) проектам.

Ми віримо, що в людях є великий потенціал вирішення соціальних проблем. Ми знаємо, що якщо створити відповідні інструменти, то люди зможуть реалізовувати цей потенціал із взаємною вигодою.

Як працює «IT Толока»?

Допомога волонтера передбачається в двох ситуаціях:

Пошук помічників. У вас є некомерційний проект і вам потрібна допомога програміста, дизайнера, журналіста, копірайтера або фоторедактора? Реєструйтеся і створюйте нове завдання. Наші модератори допоможуть знайти фахівця для вирішення вашого завдання. Обов’язково призначайте форму подяки за надану допомогу;

Пропозиція своїх послуг. Любите допомагати невеликим громадським ініціативам? Ви – відповідальний програміст? Ви – студія, яка тільки починає свою діяльність і знаходиться в пошуку унікальних проектів для портфоліо? Вам набридло працювати над типовими комерційними проектами? Наша платформа для вас. Ретельно заповніть ваш профіль, слідкуйте за оновленнями системи або відповідайте на запити наших модераторів. Щойно з’явиться цікава задача – ви одразу про неї дізнаєтесь.

Наші принципи:

Спільнота. «IT Толока» – це не просто платформа, але й спільнота. Спільнота людей, які хочуть допомагати самі і приймати допомогу, винагороджуючи один одного. Якщо вам хтось допоміг, ви можете віддячити цій людини (в зручний вам спосіб). Найголовніше – зробити те, що пообіцяли, і обмінятися відгуками;

Гуманитарні цінності. Проекти, що публікуються на платформі, не повинні порушувати Загальну декларацію прав людини. Заявки від політичних партій та релігійних організацій не приймаються.

Мова проекту – українська.

Тематичні пріоритети платформи:

  • Допомога соціальним проектам, направленим на розвиток національної ідеї, патріотизму;
  • Поліпшення міського середовища; збереження природи, облаштування земельних ділянок, зон відпочинку, охорона тварин;
  • Науково-просвітницькі проекти;
  • Розвиток української культури;
  • Спортивні проекти;
  • Проекти направлені на роботу з дітьми та молоддю, освіта і соціалізація дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків;
  • Розвиток благодійництва та волонтерства.

Система репутації. У кожного з учасників є т.зв. «Зірковий» рейтинг (тобто скільки у вас зірок). Людина отримує віртуальну зірку, як тільки завершує задачу, до якої приєдналась. Чим більше ваш «зірковий рейтинг», тим більше довіри до вас як до виконавця!

Ролі. На основі балансу виконаних і поставлених завдань ви автоматично отримуєте один з трьох статусів:

«Бенефіціар» – це користувач системи, який найчастіше ставить завдання сам;

«Активіст» - це користувач, який створює завдання, так і бере участь в задачах інших. Якщо ви поставили стільки ж завдань, скільки було закрито за вашої участі, то ваш обліковий запис має тип «Активіст»;

«Супергерой» – це користувач, який самовіддано проявляє себе на ниві it-волонтерства. Якщо кількість завдань, закритих за вашої участі, перевищує кількість завдань, поставлених вами, то ваш обліковий запис має тип «Супергерой».

Підтримка заявок зі сторони ГС “Воля Громади”

Громадська спілка “Воля Громади” буде публікувати дайджест кращих заявок IT Толоки на своєму сайті, в розсилці і соціальних мережах, збільшуючи ймовірність надання допомоги. Ми будемо допомагати шукати волонтерів та привертати увагу до потреб вашого проекту, якщо проект відповідає тематичним пріоритетам Громадської спілки, а також знаходиться в Україні. Крім того, ми будемо публікувати історію успіху про кожного IT-волонтера, надавати істотну допомогу некомерційним проектам. Це відмінна можливість просунути ваші ідеї, роблячи добру справу.

Залишились питання? Напишіть нам!

Проект запущено на основі відкритого коду (Github).

Підтримка ІТ Толоки
  грн/місяць
Щось не так? Залиште нам повідомлення :)